Oxana Domenti renunță la mandatul de deputat
Foto: unimedia.info

Oxana Domenti renunță la mandatul de deputat

24 știri, 8

Oxana Domenti si-a depus mandatul de deputat. Anuntul a fost facut de vicepresedintele Parlamentului Vladimir Vitiuc, astazi, la sedinta legislativului.

Din 2009 e deputat in Parlamentul Republicii Moldova de pe listele PCRM. Din 27 februarie 2015 este Presedinte al Comisiei parlamentare pentru protectie sociala, sanatate si familie.

In perioada mai 2003 – mai 2009 a fost consilier al presedintelui de atunci, Vladimir Voronin, in problemele dezvoltarii sociale.

La ultimele alegeri parlamentare din Republica Moldova, din 30 noiembrie 2014, Oxana Domenti a fost inclusa pe locul 21 in lista candidatilor PCRM.

Citește pe inprofunzime.protv.md




Tendințe