Fotbalistul moldovean Daniel Dumbrăvanu a debutat la Genoa în optimile de finală a Cupei Italiei4Foto© curentul.md

, 6 știri, 5 vizualizări

Internaționalul moldovean Daniel Dumbrăvanu a debutat în tricoul primei echipe a clubului Genoa. Fundașul de 19 ani a fost titular în meciul din deplasare cu Juventus Torino, din optimile de finală ale Cupei Italiei. Genoa a pierdut cu scorul de 2-3, după prelungiri, transmite CURENTUL.

Potrivit unui comunicat de presă al Federației Moldovenești de Fotbal, Dumbrăvanu a primit un cartonaș galben în minutul 29, iar în minutul 97 a fost înlocuit. Juventus a marcat golul decisiv deja după ce moldoveanul a părăsit terenul.

De menționat că, în minutul 88, pe teren a apărut atacantul portughez al lui Juventus, Cristiano Ronaldo, deținător a 5 Baloane de Aur.