Naționala Moldovei a pierdut meciul cu echipa Sloveniei4Foto© publika.md

Naționala Moldovei a pierdut meciul cu echipa Sloveniei

, 14 știri, 6 vizualizări

Naționala Moldovei a suferit prima înfrângere în noua ediție a Ligii Națiunilor. "Tricolorii" au pierdut la limită, scor 0-1 meciul de la Ljubljana cu Slovenia.

Damjan Bohar a marcat singurul gol al partidei în minutul 28.

Moldova a avut cea mai mare ocazie de a înscrie în minutul 59. După un sprint fenomenal, Oleg Reabciuk a pasat în careu, Cătălin Carp a șutat periculos, însă balonul a fost deviat de un adversar. Până la finalul meciului, fotbaliștii moldoveni nu a mai reușit să trimită niciun șut pe spațiul porții apărate de goalkeeperul lui Atletico Madrid, Jan Oblak.

De partea cealaltă, echipa gazdă a avut și ea câteva ocazii de a înscrie, însă Alexei Koșelev a intervenit salvator de fiecare dată. Totuși, slovenii au reușit să marcheze în minutul 71, însă golul a fost anulat pe motiv de offside.