Tottenham Hotspur a ajuns în finala Ligii Campionilor5Foto1Video© canal3.md

Tottenham Hotspur a ajuns în finala Ligii Campionilor

, 5 știri, 4 vizualizări

Un nou meci interzis cardiacilor transmis în exclusivitate de CANAL 3! Tottenham Hotspur a ajuns în finala Ligii Campionilor, reușind aseară să obțină o victorie dramatică cu 3-2 în returul din deplasare cu Ajax Amsterdam.

După victoria cu 1-0 în prima manșă, «lăncierii» au avut un debut perfect în disputa de acasă și au marcat în minutul 5 prin Matthijs de Ligt. Hakim Ziyech a majorat diferența o jumătate de oră mai târziu și partida părea jucată.

Nimic nu prevestea furtuna ce avea să urmeze, însă Tottenham a arătat o cu totul altă față în repriza secundă. Englezii au avut o revenire absolut fenomenală, iar Lucas Moura a fost un adevărat erou. Inițial brazilianul a punctat de două ori în doar 4 minute, egalând scorul pe tabelă.