Anchetă la RTEC, după ce un copil, care nu înțelegea rusa, a fost agresat de taxator: Nu tolerăm astfel de comportamente3Foto© timpul.md

Anchetă la RTEC, după ce un copil, care nu înțelegea rusa, a fost agresat de taxator: Nu tolerăm astfel de comportamente

, 4 știri, 2 vizualizări

„Regia Transport Electric” anunță că s-a autosesizat, după ce un copil de 10 ani a fost scos afară de către o taxatoare, dintr-un troleibuz din capitală de pe ruta nr.4 , pentru că nu a putut să-i răspundă în limba rusă. Astfel RTEC, menționează că a fost deschisă o anchetă internă, scrie UNIMEDIA.

„Î. M „Regia Transport Electric” s-a autosesizat referitor la incidentul care a avut loc ieri, 13.08.2023, cu implicarea personalului liniar de pe ruta nr. 4.

Pe marginea acestui caz a fost deschisă o anchetă internă și urmează să se întreprindă toate măsurile necesare.