Atacurile mortale continuă, în ciuda eforturilor pentru o încetare a focului între Ucraina și Rusia5Foto© moldova.europalibera.org

Atacurile mortale continuă, în ciuda eforturilor pentru o încetare a focului între Ucraina și Rusia

, 11 știri, 5 vizualizări

Delegațiile rusă și americană din Arabia Saudită au început discuțiile tehnice pe tema războiului din Ucraina, anunță Tass.

După ce duminică au discutat cu emisarii de la Kiev, oficialii americani vor încerca luni să obțină progrese în vederea unei încetări a focului în Marea Neagră și a unei încetări mai ample a violențelor în războiul din Ucraina,

O sursă informată cu privire la planificarea discuțiilor a declarat pentru Reuters că delegația americană este condusă de Andrew Peek, un director senior în cadrul Consiliului Național de Securitate al Casei Albe, și de Michael Anton, un oficial senior al Departamentului de Stat.