Blocul Alternativa, primul care a venit să depună actele pentru înregistrare la CEC5Foto© politik.md

Blocul Alternativa, primul care a venit să depună actele pentru înregistrare la CEC

, 7 știri, 5 vizualizări

Perioada de depunere a documentelor pentru înregistrarea blocurilor electorale pentru alegerile parlamentare din 28 septembrie a început pe 20 iunie.  Primii care au venit să depună actele la Comisia Electorală Centrală au fost reprezentanții Blocului Alternativa.

ION CEBAN, liderul MAN: „În această dimineață, împreună cu colegii, am depus actele pentru înregistrarea Blocului Electoral Alternativa. Pe 28 septembrie avem probabil cele mai importante alegeri din istoria acestei țări. Oamenii au nevoie de o alternativă și aici vorbim despre alternativa incompetenței, iresponsabilității, inacțiunii sau acțiunii cu rea voință.”

Membrii Blocului au declarat că au venit la CEC să formalizeze îndemnul cetățenilor de a oferi o alternativă, bazată doar pe schimbări pozitive pentru oameni.