Click
  • Știri
  • Vremea
  • Horoscop
Cer variabilChișinău20°
  • Important
  • Declarații
  • Bălți
  • BNM
  • Centrul Național Anticorupție
  • Chișinău
  • Ciocana
  • Europa
  • Guvernul Republicii Moldova
  • IGSU
  • Judecătoria Chișinău
  • Keir Starmer
  • Londra
  • Ministerului Finanțelor
  • Poliție
  • România
  • Ucraina
Doi distribuitori din Găgăuzia au fost amendați cu 290 mii de lei pentru că au retransmis programe interzise4Foto© zdg.md

Doi distribuitori din Găgăuzia au fost amendați cu 290 mii de lei pentru că au retransmis programe interzise

10 aug. 2024 15:22, 5 știri, 28 vizualizări

Companiile „Oguzsatlink” SRL și „Ilk Halk Televizionu” SRL din UTA Găgăuzia au fost amendate cu 290 de mii de lei pentru retransmiterea programelor interzise din Federația Rusă și din Republica Belarus, precum și pentru activitate fără acte permisive. Decizia a fost aprobată de către membrii Consiliului Audiovizualului în unanimitate, transmite IPN.

Citește pe Radiochisinau ›

  • UTAG
  • Rusia
  • Belarus
  • CCA
  • Comrat

Știri asemănătoare

Fostul președinte al Adunării Populare a Găgăuziei, anunțat în căutare prin Interpol

3 zileAdunarea Populară a Găgăuziei

Сîte de cereri a recepționat AIPA pentru compensarea accizelor la motorină

19 zileGuvernul Republicii Moldova

Ultimele evenimente

Se scumpesc creditele „Prima Casă”

Partidul AUR din Moldova a devenit PNCE

Ministrul Sănătății avertizează – Majorarea TVA ar putea „distruge sistemul medical” din Republica…

Zeci de arme și mii de muniții, ridicate dintr-o debara din sectorul Ciocana

Adaugă articol publicitar

Afaceri
Contact info@ournet-group.com

Version: 0.2.2

Afaceri
Publicitate
Surse de știri
Știri
Vremea
Horoscop
Curs valutar
România
Bulgaria
Italia
Spania
Ungaria
Cehia
India