![Satul Aluatu și-a ales primarul](http://news.ournetcdn.net/events/a05/large/a050c7cccb9284b4-d3c7c0-180j.jpg)
Satul Aluatu și-a ales primarul
, 12 știri, 12 vizualizări
Comisia Electorală Centrală anunță că, ieri, la ora 21:00, s-a încheiat procesul de votare în satul Aluatu, raionul Taraclia, unde a avut loc votarea repetară în cel de-al doilea tur pentru alegerea primarului din localitate. Conform rezultatelor preliminare, a fost înregistrată o participare de 24,90 la sută din numărul alegătorilor incluși în listele electorale. Voturile valabil exprimate, 18