3Foto© realitatea.mdCe au hotărît autoritățile privind starea de alertă în sectorul energetic
, 7 știri, 0 vizualizări
Starea de alertă în sectorul energetic, instituită în contextul riscurilor regionale care au afectat securitatea aprovizionării cu energie electrică și produse petroliere, a expirat la 23 iunie. În pofida menținerii unor riscuri globale și regionale, Ministerul Energiei a decis să nu solicite prelungirea stării de alertă. {{887641}}Decizia a fost luată în urma analizei evoluțiilor recente de