Echipa națională a Republicii Moldova va juca astăzi al doilea meci din preliminariile Campionatului European 20244Foto© tv8.md

, 5 știri, 5 vizualizări

Anglia și Portugalia au parte de un început excelent în preliminariile Campionatului European din 2024. Naționala Albionului a obținut o nouă victorie 2-0 cu Ucraina, în timp ce lusitanii au avut o misiune facilă în deplasare cu Luxemburg, scor 6-0. Danemarca a suferit un eșec surprinzător pe terenul lui Kazahstan.

Anglia a câștigat partida de pe teren propriu cu Ucraina și are șase puncte după primele două etape ale preliminariilor EURO 2024. Partida a fost rezolvată de gazde în finalul primei reprize de doi jucători care evoluează în nordul Londrei.

În minutul 37, Bukayo Saka a centrat perfect pentru Harry Kane, cel mai bun marcator din istoria naționalei Angliei, care a ajuns la golul cu numărul 55 cu reușita de pe Wembley.