2Foto© ziua.mdEscrocheriile telefonice fac victime în continuare: prejudicii de peste un milion de lei
, 5 știri, 0 vizualizări
Escrocheriile telefonice continuă să facă victime. Potrivit Poliției, șapte cazuri de fraudă au fost raportate în ultimele 48 de ore, iar prejudiciul total cauzat depășește un milion de lei.
Oamenii legii precizează că prejudiciul total cauzat de aceste infracțiuni depășește un milion de lei.
Totodată, datorită vigilenței cetățenilor și intervenției prompte a autorităților, 440 de tentative de escrocherie au fost dejucate, fiind prevenite astfel pierderi financiare considerabile.