![Maia Sandu a venit cu un mesaj către toți iubitorii de lectură](http://news.ournetcdn.net/events/e8d/large/e8d8d1d14c589d45-856553-180p.jpg)
Maia Sandu a venit cu un mesaj către toți iubitorii de lectură
, 6 știri, 2 vizualizări
„Fiecare carte citită ne îmbogățește și fiecare dintre noi, fie că sîntem copii sau deja maturi, are dreptul la întîlnirea cu cărțile sale. Pentru a facilita apropierea dintre oameni și cărți, dintre autori și cititori, anul trecut, de Ziua lecturii, am lansat campania națională de promovare a lecturii „Cartea Deschisă”. M-am bucurat să văd că atîtea cluburi de lectură din toate colțurile țării, d