5Foto© newsmaker.mdMinistrul de Externe al Ucrainei a vizitat orașul Bălți în cadrul unei întrevederi oficiale cu autoritățile locale
, 6 știri, 3 vizualizări
Ministrul Afacerilor Externe al Ucrainei, Andrei Sibiha, a vizitat joi, 14 mai, orașul Bălți, prima vizită a unui șef al diplomației ucrainene în cel mai mare oraș din nordul Moldovei. Primarul orașului, Alexandr Petkov, a calificat vizita drept „o onoare deosebită și un important semn de încredere”. Potrivit primarului, vizita confirmă că Bălțiul devine o […]
The post Ministrul de Externe al Ucrainei, Andrei Sibiha, a vizitat orașul Bălți. Cu cine a avut întrevederi? appeared first on NewsMaker.
“ Vizita ministrului Andrii Sybiha confirmă faptul că Bălțiul devine nu doar un important centru regional, ci și platformă pentru un nou format de cooperare între Moldova, Ucraina și Uniunea Europeană

Alexandr Petkov,
Premieră diplomatică la Bălți – Ministrul de Externe al Ucrainei, în…