Radu Marian recunoaște că-l cunoaște bine pe fostul director de la Moldatsa2Foto© zdg.md

Radu Marian recunoaște că-l cunoaște bine pe fostul director de la Moldatsa

, 5 știri, 0 vizualizări

Radu MARIAN, DEPUTAT PAS: „Am copilărit într-o ogradă, ne știam de mult. Nu suntem apropiați. Eram din aceeași ogradă de la Poșta Veche. Apoi știam că a revenit în țară. Nu am fost noi prieteni, doar că îl cunoșteam de mai demult. Ceea ce vreau să spun este că într-adevăr am greșit și instituțiile au greșit. El a mințit și asta e regretabil. Și noi trebuie să învățăm ceva din acest lucru.

Înțeleg că sunt și anumite voci care cer demisia mea. Uitați-vă, eu mi-am făcut treaba onest. Integritatea pentru mine e cel mai important lucru. Eu am depus eforturi pentru a ajuta țara să mergem în Uniunea Europeană” .

Totodată, anume Marian este cel care l-a recomandat pe Vangheli în funcția de șef la Moldatsa, informația a fost confirmată de Maia Sandu în cadrul emisiunii În PROfunzime din 25 iunie.