![Țintașa Ana Dulce s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris 2024](http://news.ournetcdn.net/events/dcc/large/dcccfceac8d89bdb-1d2626-100j.jpg)
Țintașa Ana Dulce s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris 2024
, 6 știri, 2 vizualizări
Discipola antrenorului Oleg Moldovan și-a asigurat biletul pentru Olimpiada de Vară, după ce a ocupat locul I la Campionatul European de tir, care avut loc în orașul Györ, Ungaria. Țintașa a încheiat clasamentul probei de pistol 10 metri aer comprimat cu un total de 239,3 puncte, a anunțat Ministerul Educației și Cercetării.